doktora yapan tavşan

Doktora yapmak İsteyenlere… Güneşli bir gündü. Tavşan deliğinden çıktı ve güzel havayı ciğerlerine çekti. Hava o kadar güzeldi ki, dikkatsizce etrafta gezinmeye başladı. Ve aniden bir tilki üzerine atlayıp onu yakaladı. “Öğle yemeği olarak bugün seni yiyeceğim!” dedi tilki. “Dur!” diye cevap verdi tavşan. “En azından bana birkaç gün süre vermelisin.” “Evet, tabii!” dedi tilki. “Neden böyle birşey yapayım ki?” “Şey, doktora tezimi bitirmek üzereyim de!” “Hadi ya! Ne saçma bir bahane! Söyle bakalım, tezin ne?” “Benim tezim ‘tavşanların tilkiler ve kurtlar üzerindeki üstünlüğü’ hakkında.” “Deli misin sen? Şimdi istediğim anda seni yiyebilirim! Ve ayrıca herkes tilkilerin tavşanlardan daha üstün olduğunu bilir.” “Benim araştırmalarıma göre tam olarak öyle değil. Eğer istersen yuvama gel ve kendin oku. ikna olmazsan beni öğle yemeğin olarak yiyebilirsin” “Sen gerçekten aptalsın!” dedi tilki ama yine de içinde büyük bir merak uyandı. Hem gitmekle de kaybedecek birşeyi yoktu.

Tavşanla birlikte tavşanın yuvasına girdi ve bir daha asla çıkmadı. Birkaç gün sonra tavşan yine tezini yazmaya ara verdi ve dışarı çıktı. Miden çalıların arkasından bir kurt çıktı ve tavşanın üzerine yürümeye başladı. “Dur!” diye bağırdı tavşan. “Beni şimdi yiyemezsin!” “Neden seni küçük aptal!” “Şey, ben doktora tezimi bitirmek üzereyim de: Tavşanların tilkiler ve kurtlar üzerindeki üstünlüğü’ hakkında.” Kurt bir kahkaha attı: “Belki seni yemem, çünkü sen hastasın: Kafadan!” “Gel ve kendin oku. Okuduktan sonra da böyle düşünürsen beni ye!”Kurt tavşanın bu teklifini kabul etti ve tavşanın yuvasına gitti, bir daha da oradan çıkmadı.

Tavşan tezini bitirdi ve bunu kutlamak için tekrar dışarı çıktı. Bir başka tavşan geldi ve “Hey, ne oldu? Çok mutlu görünüyorsun!” dedi. “Evet!” dedi tavşan, “Mutluyum, çünkü doktora tezimi yazmayı bitirdim.” ‘Tebrikler! Ne hakkındaydı?” “Tavşanların tilkiler ve kurtlar üzerindeki üstünlüğü hakkında.” “Emin misin? Bir yanlışlık yok değil mi?” ‘Yooo, hayır! istersen gel ve kendin oku!” dedi tavşan. Diğer tavşan bu teklifi kabul etti ve birlikte tavşanın yuvasına gittiler. Yuvaya girince tavşan tipik bir bekâr evinin dağınıklığıyla karşılaştı. Bilgisayar ve doktora tezi bir köşede, kurdun kemikleri sol tarafta, tilkinin kemikleri sağ tarafta ve ortada da kocaman bir aslan.

Gelelim kıssadan hisseye düşeneı: Tezinizin ne olduğu hiç önemli değil. Önemli olan tezinizi kiminle (advisor) hazırladığınız!

http://www.ahmetduzen.net/?Syf=26&Syz=521005&/doktora-yapan-tavşan

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s