internnetten para kazanmak mümkün mü?

Son yıllardaki tecrübelerime göre işin psikolojik tarafının, internetten para kazanmaya başlayabilmek için önemli bir unsur olduğunu düşünüyorum. Bir eğitimci olarak yeni başlayanların psikolojisini çok iyi biliyorum. Başarılı olmak için aslında ihtiyacınız olan ilk şey internetten para kazanabileceğinizi size inandıracak ve motivasyon verecek küçük kazançlardır. Bu yüzden ilk etapta küçük bir kazanç elde etmeniz gerekiyor. Sonrasında siz zaten ipin ucunu göreceksiniz. Sermaye gerektirmeyecek ve mevcut işinizi riske atmadan internette yapacak bir işe ihtiyacınız var.

Garantili ve ay sonu ne kadar maaş alacağınızı bildiğiniz bir iş pek çok kişi için doğru kabul edilen ve gelecek vaat eden bir iş olarak görülebilir. Elbette çok büyük bir şirkette aylık 8-10 bin TL maaşla çalışıyorsanız söyleyecek bir sözüm yok  fakat sıradan bir işte çalışıyorsanız, işiniz ilerde büyütebileceğiniz bir iş değilse, tek yaptığınız patronunuza para kazandırmaksa ve işinizi nesilden nesile çocuklarınıza aktaramayacaksanız  boşuna vakit harcıyorsunuz. Yaklaşık 30’lu yaşlarınıza geldiğinizde bunu çok daha iyi anlayacaksınız.

İnternetten para kazanmak için illaki bir ürün sahibi olup bir şeyler satmak zorunda olduğunuzu düşünmeyin. Sizi çok iyi anlıyorum, her kafadan farklı bir ses çıkıyor. Herkes başka bir şey öneriyor. Kime güveneceğinizi şaşırdınız.  Bilgisi olan da, olmayan da kulaktan dolma bilgilerle, gerek forumlarda, gerek bloglarda bir şeyler anlatıyor ve insanları yanlış bilgilendiriyor. Bu yanlış bilgilendirmeler ve bilinçsiz yorumlar sonucunda pek çok kişi işe yaramayan şeylerle uğraşıp hayal kırıklığına uğruyor. Sonuç olarak bu bir güvensizlik ortamı yaratıyor.

İnternetten para kazanmak isteyip, bunu başaramayanların en büyük problemi gereksiz deneme/yanılma’lardır. Asıl problem deneyerek tecrübe etmekten kaynaklanıyor. Bu size vakit kaybettirir ve yanlış işlerin peşinde koşarsanız, en fazla 1-2 denemeden sonra hayal kırıklığı ile vazgeçersiniz. Ve ardından siz de pek çok kişi gibi internetten para kazanmanın bir hayal olduğunu düşünebilirsiniz.

İnternet mekansız bir işyeridir ve kesinlikle ucu açık bir pazardır. Kendinize “Ayda 2-3 bin TL kazansam yeterli” şeklinde bir limit koymayın. Türkiye’de bir internet işi yapacağınız düşünürsek 80 milyonluk bir kitleniz var. Ve insanlar artık internetten alışveriş yapmayı neredeyse bir hobi haline getirmiş durumda. Sadece bu kitleye nasıl ulaşabileceğinizi bilmeniz gerekiyor. En basit şekilde instagram, youtube ve facebook gibi sosyal platfromlarda bile bireysel kullanıcıların nasıl para kazandıklarını görmüşsünüzdür. Bu bu söylediğimi yanlış anlamayın. Sizin satacak bir ürününüz olması şart değil.

İster ev hanımı olun, isterseniz öğrenci. İnternette  herkese göre farklı bir kazanç kapısı vardır. İnternetten para kazananlar, nasıl kazandığını bloglarda forumlarda pek yazmazlar. İnternette bu konuda yorumları olanlar genellikle kazananlar değil, aslında kazanamayanlardır. Çünkü kazanan kişilerin zaten orada pek işi olmaz. Bu sebeple siz hep kazanamayanların yorumlarına denk gelirsiniz ve bu durum yeni başlayacak kişileri yanıltabilir. Bu zincirleme döngüyü iyi düşünerek anlamaya çalışın.

http://www.ahmetduzen.net/?Syf=26&Syz=529858&/internnetten-para-kazanmak-mümkün-mü?

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s