Satış Ortaklığı (Affiliate Marketing) ile para kazanmak

Satış ortaklığı yapmak için bir site sahibi olmak şart değil. Önemli olan satış ortağı olduğunuz ürünlere reklam vermektir. Elbette iyi bir ziyaretçi kitlesi olan bir siteniz varsa iyi kazançlar elde edersiniz. Çünkü reklam vermek için para ödemezsiniz. Fakat illaki kendi sitenizde reklam yapmak zorunda değilsiniz.

Satış ortaklığında önemli olan doğru bir ürün seçmek ve bu ürün için reklam faaliyetlerine yoğunlaşmaktır. Benim ilk başladığım yıllarda (2006) Türkiye’deki ünlü alışveriş siteleri satış ortaklığı sistemine geçmemişti. Ben yabancı affiliate ağları ile başladım. Fakat son 3-4 yıldır Türkiye’de çok büyük alışveriş siteleri artık satış ortaklığı veriyor. Örneğin Markafoni, Hepsiburada.com, N11.com, Kliksa.com yada Hizlial.com gibi şuanda adını sayamadığım pek çok alışveriş sitesinin ürünlerine reklam ortaklığı yaparak komisyon alabilirsiniz. Bazıları kendi altyapını kurdu, bazıları ise affiliate ağları ile devam ediyor. Örnek olarak adtriplex.com affiliate ağına veya reklamaction.com gibi ağlara bakabilirsiniz. Ayrıca dünyaca ünlü Aliexpress.com da kendi satış ortaklığı altyapısını kurdu.

Affiliate marketing hakkında konuşacak çok şey var. Burada yazmak çok uzun sürecektir. Bu konuda ayrıntılı bilgi için bu sayfaya bakınız. Affiliate Marketing ile İnternetten Para Kazanma

Bu konuda dijital bir eğitim kiti isterseniz GooMass internetten para kazanma eğitim seti sizin için en faydalı kaynak. Ayrıca Ticket sistemiyle teknik destek alabilirsiniz.  Şuanda en doğru yolu gösteren kaynak budur. Buradaki sayfadan satış ortaklığını yapabileceğiniz bazı alışveriş sitelerine bakabilirsiniz. Bazıları satış başına komisyon verirken, bazıları da gönderilen üye başına 1 TL ile 4 TL arasında ödeme yapar.

GooMass ile sıradan bir kullanıcı bile bir süre sonra kazanmaya başlar. Zaten türkçe olarak en geniş bilgiyi bulacağınız kaynaktır. GooMass herkesin anlayacağı bir dille hazırlanmıştır ve adım adım şeklinde bir kompozisyon ve uygulama hiyerarşisi oluşturulmuştur. Bir önceki uygulama konusu, sonraki adımda nasıl ilerlemen gerektiğini emreder. Temel kazanç modeli affiliate marketingdir.

http://www.ahmetduzen.net/?Syf=26&Syz=531491&/Satış-Ortaklığı-(Affiliate-Marketing)-ile-para-kazanmak

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s