site trafiği arttırmak yada hit arttırmak

Öncelikle yapmanız gereken google search console‘a girip, oturum açmanız. Daha sonra sol taraftaki yönetim sekmesinden Arama Trafiği >> Search Analytics sekmesine tıklayın.

Google webmaster arama trafiği - search analysis

Tıklama işleminden sonra ekranın sağtarafında karşınıza aşağıdaki resimde göründüğü gibi bir ekran çıkacaktır.

Bu ekrandan sitenizin en çok hangi anahtar kelimelerden trafik aldığını sırasıyla göreceksiniz.

web site anahtar kelime analizi ve hit arttırma

Yukarıdaki resimde sizinde gördğünüz gibi, ben siteme trafiği en fazla ( yazıyı yazdığım tarih itibarı ile ) wordpress üyelik eklentisi anahtar kelimesinden alıyorum.

İstediğim ise, sıralamada 9. sırada olan wordpress iletişim formu anahtar kelimesinde de en az 1. sıradaki anahtar kelimemden aldığım trafik kadar trafik sağlamak. Yani organik hit arttırma.

1-Bu noktada yapmam gereken şey öncelikle google’da 9. sırada yer alan anahtar kelimemi aratmak.

Google’da “wordpress iletişim formu” anahtar kelimesini arattığımda ilk sayfanın en altında google bana, arattığım anahtar kelimenin uzantısında en çok aratılar anahtar kelimeleri sunuyor. Aşağıdaki resimde olduğu gibi.

google alternatif anahtar kelimeler - site trafiği arttırma

Google’ın sunduğu bu terimler, aslında google’da benim arattığım anahtar kelimenin uzantısı olarak en çok aratılan terimlerdir.

2-Yapmanız gereken: Eğer google’ın sunduğu bu alternatif anahtar kelimeleri, wordpress iletişim formu anahtar kelimesini kullanıdığınız yazınız içerisinde, yazı akışınızla birlikte kullanırsanız, site hitiniz artmaya başlayacaktır.

#Şöylede düşünebilirsiniz: Diyelim ki yazınızı wordpress seo anahtar kelimesinde yazdınız. Sizin de tahmin ettiğiniz gibi wordpress seo anahtar kelimesinde rekabet çok fazla ve yoğun olduğu için, herhangi bir ziyaretçi tarafından sadece bu iki kelime aratılırsa ilk sıralarda çıkma şansınız çok düşük olacaktır.

Bu noktada, sizin de yukarıdaki resimde gördüğünüz gibi wordpress seo kelime bütününe ek olarak 3. bir kelimeye ( google’ın sundukları arasından tabii ki ) yazınızda yer vermeniz gerekli.

Yani “wordpress seo teknikleri” yada bunu 4 kelimeye çıkartarak “wordpress seo nasıl yapılır” gibi. Mümkünse google’ın sunduğu tüm diğer anahtar kelimeleri kullanmaya çalışın.

Önemli: Burada tam olarak yaptığımız işlem hedefi daraltmak, fakat asıl amacımız aynı yazı içerisinde bir çok hedef daraltma işlemi gerçekleştirerek ana hedefte, yani wordpress seo kelimesinde birinci sırada çıkmak.


Önemli:Bu terimleri sırf yazınızın içerisinde geçirmiş olmak için de direkt olarak yazınıza eklemeyin. Yazı akışınızla birlikte kullanmaktan kastım, cümle içerisinde, anlam bütünlüğünü bozmadan ve kullanıcıya hissettirmeden kullanmak.

Bu yöntemi uygulayarak 1sene içerisinde organik trafiğimi ( yani sadece google üzerinden gelen trafiğimi ) tam 70%oranında arttırdım.

Bu yöntemin geçerliliği konusunda endişe ediyorsanız, siz de deneyin sonuçları sizde görün. Hele ki bir blog yazarıysanız, yani içeriklerinizin ağırlığı yazı üzerineyse, bu yöntemi uygulamakta hiç sıkıntı çekmeyeceksinizdir.

kaynak: http://wpmavi.com/blog/hit-arttirma-trafik-arttirma.html

http://www.ahmetduzen.net/?Syf=26&Syz=531803&/site-trafiği-arttırmak-yada-hit-arttırmak

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s