Facebook Herkesi Öldürdü!

Facebook, inanılmaz bir hata yaparak halen hayatta olan birçok kullanıcısını “anmaya” başladı!
Sosyal dev Facebook, çok sayıda yaşayan kullanıcısı için sanki hayata veda etmişler gibi tuhaf bir biçimde ağıtlar yakmaya başladı. Çok sayıda Facebook kullanıcısından gelen raporlara göre sosyal ağ ani bir biçimde ve bunu gerektirecek herhangi bir hadise yaşanmadığı halde bu kullanıcıların kişisel sayfalarında hayatını kaybeden kullanıcılara yaptığı gibi bir “anma” özelliği getirdi.

Facebook hesabı nasıl silinir?

TechCrunch editörlerinden ve halihazırda hayatta olan Darrell Etherington’ın da başına gelen bu tuhaf durum, Facebook’un Etherington’ın profilinde “Darrell Etherington’ı Hatırlıyoruz” başlıklı bir tür anı bölümünü aktifleştirmesine neden oldu. Profiline en üstünde yer alan bu bölümde şu ifadelere yer veriliyor: “Darell’ı seven insanların, onun hayatını hatırlamak ve anmak için yapılan paylaşımlarla acılarının dinmesini umuyoruz.”

Bu tuhaf sorunun herkesin profilinde ortaya çıkmadığı ve rastgele bazı kullanıcıların başına geldiği anlaşılıyor. Fakat, bu durumdan muzdarip olanlar arasında Facebook’un kurucusu Mark Zuckerberg’in profilinin de yer aldığını düşünürsek meselenin Facebook içinde ufak çaplı bir kriz yaratmış olması da olası.

Sosyal ağ tarafından konuyla ilgili yapılan yeni bir açıklamada bir özürle birlikte firmanın durumu düzelttiği belirtiliyor. Sorunun korkunç bir hatadan kaynaklandığı ve normalde anı profilleri için hazırlanan bir mesajın yanlışlıkla diğer hesaplarda da yayınladığı ifade ediliyor.

http://www.ahmetduzen.net/?Syf=26&Syz=535436&/Facebook-Herkesi-Öldürdü!

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s