ne biliyim mahmut.com olamaz mıydı yani?

alexa ahmetduzen

Alex Diye Sıralama Sitesi mi Olur? Ne Biliyim Mahmut.com Olamaz mıydı Yani?

Alexa global ve ülkesel site sıralaması yapan mihenk taşı olan bir sitedir. Amazon çatısı altında faliyetlerini sürdürmektedir.

Web uzmanlarının göz bebeğidir. Web siteler değiştikçe, alexa’daki sıralamaları da değişip güncellenmektedir. Site sahipleri, alexa’daki sıralamalarına sürekli bakmaktadırlar. Çünkü alexa istatistikleri sitenize değer katacak bir durumdadır. Hatta bu değerlerle para bile kazanabilirsiniz. Alexa, web sitelerinin performansını söyleyen bir sitedir. Bu performans sizin sitenizle diğer siteler karşılaştırıldığında ortaya çıkmaktadır. Alexa’yı her zaman baş köşeye koyacaksınız. Sitelerinizin ne kadar değerli olduğunu alexa diğer kullanıcılara söyleyecektir.

Alexa, web sitenizin aldığı hite veya ziyaretçi sayısına göre bir değerlendirme yapmaktadır. Bunu da alexa toolbar kullanan kişilere güvenerek yapar. Kişiler hangi sitelere girmiş, ne kadar durmuşlar, sitelerin backlinkleri gibi kıstaslara göre bir değerlendirme yapar ve sıralamayı bulur. Alexa rank veya alexa traffic rank olarak bilinen sayısal değer sizin sıranızı belirtir. Ve ayrıca ülkenizdeki sıralamanızıda belirtir. Ziyaretçi istatistikleri son üç ayı ya da son bir ayı baz almaktadır. Şirketler de reklam verecekleri siteyi alexa değerlerine bakarak seçmektedirler. Biz tezatı da düzeltelim; alexa rank değeri ne kadar düşük olursa web sitesinin sıralaması o kadar iyi demektir. Bir hatırlatma: web sitenizde ki içeriğiniz ne kadar orjinal ve iyi olursa ziyaretçiniz de o kadar organik olacak demektir. Bu da alexa rank değerini olumlu yönde etkileyecektir.

Alexa, sıralama yaparken sitenin ziyarteçi sayısını, aramalarda çıkma oranını, sitede geçirilen süreyi, sayf görüntüleme sayılarını, alexa backlink sayısını, yorumların-beğenilerin-değerlendirmelerin sayısını göz önünde bulundurur.

Peki Alexa Değeri Nasıl Arttırılır? Alexa’da bir hesap açın ve oturum açtıktan sonra sitenizi bir sorgulayın. Çıkan verilere bir bakın. Sitenizi alexa’da yalnız başına bırakmayın dima sorgulayın. Içeriklerinizde daha fazla fotoğraf ve grafik kullanın. Wen sitenize alexa widget ekleyin. Kesinlikle alexa’ya link verin. Alexa’da daha fazla sorgulama ve site araştırması yapın, çıkan sayfalarda çok kalmayın farklı sayfaları tıklayın. Web sitenizi hızlandırın. Siteniz için alexa’da yorumlar yapın. Site ziyarteçisi alımı için sürekli sosyal imleme yapın. Kendi tarayıcınızda alexa toolbar kullanın, diğer kullanıcılarında bu toolbar’ı kullanmasını önerin. Fotoğraflarınıza başlık ve anahtar kelimeler ekleyin yani seo uyumlu hale getirin. Içerikleriniz daima etkileşimli ve güncel olsun. Böylelikle kullanıcılar sitenizi bir daha ve bir daha ziyaret edeceklerdir. Kendi sitenize benzeyen sitelerden backlink alın. Arama motorlarındaki değeriniz artacaktır. Site içi linklemeyi dahili linki daima kullanın. Site içi dolaşım yükseldikçe sitede kalma süreside artacaktır. Rakip sitelerin anahtar kelimelerini tespit edin, böylelikle hedef kitlenizi tanıma fırsatı bulacaksınız. Doğru anahtar kelimeler sitenin doğru yerlerine yerleştirilmelidir. Siteniz için seo çalışmasına önem verin. Stumbleupon ve digg sitelerinde linkinizi yayınlayın. Oradan trafik alırısınız ve alexa değerinizede faydası olur. iyi ve kaliteli içeriklerinize reklam verin hem trafik alırsınız hem de bounce değeriniz düşer. Site adresinizi web master forumlarına ekletin. Seo hakkında makaleler yazın ve yayınlayın. Sitenizde alexa yönlendirmesi kullanın. Asya menşeli arkadaşlık sitelerine sitenizi ekleyin. Buralarda alexa toolbar kullanım oranı çok yüksektir.

Sonuç olarak; siz içeriğinize güvenin, eğer balınız iyi olursa taa Bağdat’tan alıcısı gelir. Yani kaliteli içerik oluşturun organik ziyarteçi sayınız artacaktır ve ufak tüyolarla alexa değeriniz de artacaktır. Teşekkürler. Kıvır Düzen

anahtar kelimeler ve metatag: alexa amazon, alexa site sıralaması, alexa rank, alexa top 100, amazon alexa türkçe, alexa nedir, alexa assistant, alexa robot, alexa rank, alexa top 100, alexa türkiye sıralamasına girmek, alexa site info, web traffic rankings, top sites in turkey, website traffic, alexa sıralaması nedir, ekletin. Seo hkkında, oluşturun organik ziyarteçi, değeriniz de artacaktır. Teşekkürler. Kıvır Düzen

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s