adın batsın adsense!

adsense ahmetduzen

Adın Batsın Adsense!

Google’ın sunduğu reklam verme hizmeti olan adsense online olarak para kazanmada en popüler yol olabilir. Fakat bu gerçekten doğru mu? Gerçekten siz adsense’ten para kazanabilir misiniz? Adsense kullanarak hayatınızı sürdürebilir misiniz? İşte bunu gerçek adsense yayıcılarından ve başarılı web sitelerinden örnekler vererek dürüst cevaplarla açıklamaya çalışacağım.

Adsense Nedir? Google’a ait olan bir işletmedir. Google gelirlerinin çoğunluğu buradan gelir. Şöyle ki; 2015 yılında adsense google gelirlerinin %23’nü oluşturmuştur ve bu da 15 milyar dolara tekabül etmektedir. Adsense yayıncılar için ücretsiz bir mecradır. Reklam verenler ise adwords denilen bir program kullanarak ürünlerini adsense’e bağlı olan web sitelerinde yayınlarlar. Reklam verenler tıklama başına ücret öderler. Her bir reklam gelirinin % 68’i reklam yayıcısına ve geri kalan % 32’de google’a verilir. Yani bir reklam veren reklamına 1 dolar ödedi ise 68 sent yayıcıya ve kalan 32 sent ise google’a verilmektedir. Tıklama başına ücretlendirme müzayede tipi bir sitemle hesaplanmaktadır. Adsense’in kullanımı gayet kolaydır. Diğer tıklama reklamcılığı yapan şirketlere oranla bugün adsense internet reklamcılığında yayıncılar için daha çok gelir vermektedir. Adsense, metin içerikli, oyunların, videoların, ürün araştırmalarının olduğu web siteleri ile çalışmaktadır.

Adsense’te para kazanmak için neye ihtiyacınız var? Yani adsense ücretiz, kullanımı koay ve bir de % 68 gelir elde ediyorsunuz tıklama başına ee o zaman neye ihtiyacımız var?

1-İçerik bakımından zengin bir web site. Adsense içerik bakımından zengin web sitelerine bayılır. Adsense metin, görüntü ve video gibi her türlü içeriği kabul etmektedir fakat içerikler adsense’in belirlediği içerik politikalarına uymak zorundadır. Önerilen şudur genellikle; web site sayfalarınız metin içerikli olursa adsense tarayıcıları web siteniz hakkında bilgi edinecektir. Makale yayıncılığı, durum çalışmalrı, nasıl yapılır konu başlıklı rehberler ve en iyisi olan başarı hikayelerini içeren web siteleri adsense için uygundur.

2-Çok kaliteli bir web sitesine ihtiyacınız var. Yalnız başına adsense politikalarına uyan zengin içerikler yayınlamak yetmiyor bunun yanında çok kaliteli bir web siteniz olmak zorundadır. Hiçbir reklam veren kalitesiz bir sitede reklam vermek istemez ve bu durumdan google sorumludur. Geçmiş yıllarda böyle olaylar yaşanmıştır fakat şu anda adsense’te yayıncı olabilmek için katı kurallar getirilmiştir.

3-Biraz fazla site ziyaretçisine ihityacınız var. Online olarak kolay bir şekilde para kazanabilmen web sitene sağladığın ziyaretçi miktarıyla alakalı bir konudur. Hiç kimseye  kadar kazanacağı konusunda kesin bir rakam veremem çünkü kazanacağınız para tıklanmaya ve tıklanma oranlarına göre değişir fakat şunu söyleyebirim günlük web sitesine 300-400 organik ziyaretçi alamayan adsense işine hiç bulaşmasın. Genel olarak hedef kitlenizin ziyareti ne kadar çok olursa adsense kazancınız da o kadar çok olcktır.

4-Doğru anahtar kelimelere ihtiyacınız var. Eğer içeriklerinizde doğru anahtar kelimeleri verebilmişseniz adsense’te ve diğer reklamcılık sitelerinden daha çok kazanç elde elde edebilirsiniz. Peki doğru anahtar kelimeler hangileridir?: -reklam verenlerin ürünlerini sunarken kullandıkları kelimeleri bulun. Rekabet büyüdükçe sizin tıklama başına alacağınız ücrette büyüyecektir. –etkileşimli anahtar kelimeleri kullanın bunlar daha etkileyici olur. Tıklama yapıldığında başka bir yere yönlendirme gibi. Şöyle bir örnek düşünün. Adsense’te aktif olan ‘’kilo verme nişi’’ ile alakalı iki tane web siteniz var. Bu iki sitede aynı miktarda ziyaretçi alıyor ve adsense reklamları da web sitelerde aynı yerdeler. Birinci web sitemiz, kilo verme ip uçları, nasıl kilo verilir?, göbek yağı eritme, gibi aramalarla ziyaretçi çekereken, ikinci sitemiz ise su içmek neden bu kadar önemli?, akşam yemeğinden sonra neler yenmeli?, günde kaç öğün yemek yemeli? Gibi anahtar kelimelerle ziyaretçi almaktadır. Muhtemelen birinci sitemiz adsense’ten daha çok kazanacaktır. Çünkü bir çok reklam veren alakalı reklamlarla ilgili anahtar kelimeler ilgi göstermektedir. Bu sizin kazancınız yükseltmektedir. Kesinlikle kullanıcılar problemlerine çözüm yolları sunan ip uçları reklamlarını genel bilgi veren reklamlara tercih edeceklerdir. Organik (aramalarla gelen) ziyarteçi daima daha değerlidir. Çünkü hedefleme düzeyi ve etkileşimi yüksektir.

5-Adesense politikaları ile tamamen uyumlu olun. Yukarıda da söylediğim gibi adsense google gelirlerinin 1/4’ünü temsil etmektedir. Bu yüzden google adsese’i ciddi bir şekilde yürütmektedir. Herkes kolay bir şekilde adsense hesabı alırken, google’nin koduğu kuralların hepsine uymaz iseniz hesabınızın kapanma riskiyle karşı karşıyasınızdır. İster var olan bir yayıncı olun isterseniz yeni bir yayıncı olun adsense reklamlarını web sitenize yerleştirmeden önce kuralları ve politikaları kesinlikle iyice okuyun. Ben sistemi kandırabilirim gibi düşünceleri aklınızdan çıkarın çünkü google bu kuralları ihlal eden kişileri hemen tespit eden kişilerle çalışmaktadır.

6-Adsense için bir site yapmayın. Bir amaca hizmet eden web siteniz olsun. Tamam web siteye para kazandırmak için adsense güzel bir şey ama sadece adsense reklamlarında oluşan bir sitede google tarafından hoş karşılanmaz. Evet çok fazla trafik ve ziyaretçi alan blogunuzda para kazanmak için adsense’i kullanabilirsiniz. Hatta adesnse’i kullanırken kendi ürün ve hizmetlerinizi web sitenizde reklam ederek ekstra kazanç elde edebilirsiniz ama bir blogum olsun, vasat içerikler yayınlayım, adsense’de kullanayım, kendi reklamlarımı da yayınlayım derseniz bunun hiç iyi bir fikir olmadığını size belirtmek isterim. Geçmişte bu model iyiydi ama şimdi kullanılamaz.

Adsense işinde iyi olan sitelerin ortak özelliklerine bir bakalım. -Bu sitelerin zengin içerikleri vardır ve kaliteli içerikleri daima önerirler -Adsense’te para kazanmaya yetecek kadar (aylık 500.000) organik ziyaretçileri vardır. -Adsense kurallarına ve politikalarına tamamen entegre olmuşlardır. -uzman webmaster rehberliklerinde çalışmaktadırlar. -Bir sürü reklamları olmalarına karşın kulacılarının tecrübelerine karışmazlar ve onları etkileri altına almaya çalışmazlar. -onların reklamları kıyıda köşede olmak yerine tam da ana içeriğin merkezindedir. Bunun nedeni de; tıklama oranı ana içerikte daha fazla olmaktadır. Tıklanma fazla olunca adsense geliri de fazla olmaktadır. -Onlar kullanıcılara ürün ve hizmetleri önerirler. Adsense reklamlarına yönlendirme gibi amaçları yoktur.

Peki Adsense reklamcılığı ile hayatınız sürdürebilir misiniz? Adsense ile para kazanmayı anlattım fakat bu kazanç ile bir hayat sürebilir misiniz? Başka bir değişle tüm ihtiyaçlarınızı karşılamak için adsense güvenebilir misiniz? Tabiî ki de ‘’HAYIR’’. Çünkü adsense’te binlerce dolar kazanamazsınız. Yani sadece bu gelir kaynağına güvenmeyin. Tamam internet sayfaları esnafların olduğu bir çarşıdan daha dinamik ama binlerce ziyaretçinin gelip reklamları tıklamasını ve adsense’inde sonsuza kadar hüküm sürmesini bekleyemezsiniz. Hadi sonsuza kadar hüküm sürdü diyelim yine de ana gelir kaynağınız adsense olamaz. Hayatınızı güzel bir şekilde devam ettirmenin yolu: risklerinizi ve kazanç kapılarınızı ister esnaflıkta olsun isterse internette olsun çeşitlendirin.

Sonuç olarak; Adsense internette para kazanmanın en kolay ve gerçekçi yoludur. Belirttiğim şartları web sitenize sağlayarak saatlerce bilgisayar başında çalışıp oluşturduğunuz içeriklerinizle kazanç sağlama işini belki de sevebilirsiniz çünkü online olarak izlenebilecek olası bir yol. Ama hayatımız sürdüreyim, mesai saatlerinden bıktım, internetten para kazanayım derseniz sakın ola ki tek başına adsense’e güvenmeyin. İnternet üzerinden para kazanan kişilere bir bakın hepsi adsense konusunda hem fikirdir ama başka gelir kaynakları da bulunmaktadır. Teşekkürler. Kıvır Düzen

anahtar kelime ve metatag: googleden para kazanma resimli anlatım, google adwords para kazanma, adsense ile ne kadar para kazanılır, google reklam izle para kazan, google reklamlarından para kazanmak, adsense para kazanma 2017, google adsense tıklama başına ne kadar veriyor, google kazan, Sayfada Gezinme, internetten para kazanmak istiyorum, internetten para kazanma 2018, internetten para kazanma oyunları, internetten para kazanma ekşi, internetten para kazanma kesin, müzik dinleyerek para kazan, internetten para kazanma forum, internetten para kazandıran siteler, internette para kazanmanın, gelir kaynakları da bulunmaktadır. Teşekkürler. Kıvır Düzen

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s